środa, 5 czerwca 2013

Ogródek | weekend na działce

rododendron

                 Patrząc na spływający strumieniami deszcz po szybie tęsknię za słoneczkiem dlatego dzisiejszy post będzie całkiem nie szyciowy ale za to bardzo słoneczny. Zdjęcia z weekendu, który spędziliśmy na działce. Przeprowadzając się do Krakowa nigdy nie sądziłam, że będzie mi brakowało prac w ogródku, teraz stwierdzam, że nic tak nie uspokaja jak wyrywanie chwastów, sadzenie nowych roślinek i ich pielęgnacja. Jeszcze więcej radości kiedy widzę, że te roślinki rosną i rosną coraz wyższe.

             Do miana znawcy ogrodów jeszcze mi daleko, części roślin nawet nie znam nazwy. Myślę, że to tak jak z szyciem, początkowo umiałam uszyć krzywą poszewkę na jaśka tak teraz umiem rozróżnić podstawowe chwasty i wiem, że roślinki lubią wodę ;) Jeśli któraś z Was jest fachowcem w tej kwestii bądź znacie ciekawe strony byłabym bardzo wdzięczna.

            Mam nadzieję, że z końcem tego tygodnia deszcze znikną na rzecz ciepłych promieni słonecznych, wtedy też ruszę do boju z chwastami, które po tych ulewach wybujały do góry jak szalone. 

rododendron różowy

ogród

ogród

hortensja

lilia

piwonia
 
irys

 funkia

iryshamak


Niebawem będę zajadać sałatki z własnych warzyw :)

warzywa

Są pyszne czereśnie i ...

czereśnie

czereśnie

 ... "szpaki" na drzewie oraz pod nim :)Ps. Mam nadzieję, że rodzice tego uroczego ptaszka nie obrażą się za tą małą publikację :)

Pozdrawiam
Iza

5 komentarzy:

 1. uwielbiam ogrody, są oazą spokoju i prawdziwego odpoczynku. cóż wychowałam się na wsi ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak mi się marzy taki ogródek ;). Bardzo chętnie bym sobie czytała książki na tym hamaku wśród zieleni. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. kochana imienniczko pieknie tam masz!!!pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Super zdjęcia!! Z góry przepraszam za prywatę, ale potrzebuje pomocy w rozreklamowaniu FrontPage https://www.facebook.com/pracowniaODE
  Będę wdzięczna za każde polubienie, bardzo mi na tym zależy, to pracownia mojej koleżanki, pewnie każdy z Was wie jak początki potrafią być trudne, pozdrawiam serdecznie. Pracownia ODE

  OdpowiedzUsuń
 5. Hey, Here is a sweet surprise - I have nominated you for the super sweet blogger award! http://wp.me/p2yS5n-ID

  OdpowiedzUsuń